Suradnja s roditeljima u DV “Pčelica”

objavljeno: 25/04/2016

U dječjem vrtiću „Pčelica“ sudjelujemo u projektu „Čitajmo im od najranije dobi“. Oblikovali smo našu malu vrtićku knjižnicu, izradili panoe s džepićima s imenima djece u koje upisujemo posuđene slikovnice te pronašli „naj slikovnice“ i „naj čitače“ mjeseca. Na temelju ilustracija slikovnica izradili smo i kalendare za 2016. g. u 12 slika, a s djecom smo proveli intervjue o slikovnici problemskog karaktera s prijedlozima za rješavanje tog problema. U sklopu projekta ostvarujemo i izvrsnu suradnju s roditeljima.

U sobi dnevnog boravka roditelji čitaju priče koje odaberu s djecom, a neki su čitali i priče na stranim jezicima: ruskom, talijanskom, engleskom, albanskom, španjolskom, slovenskom i njemačkom. Tako smo naučili i neke nove riječi! Na temelju priče koju djeca odabiru po slobodnom izboru, izrađujemo i putujući kovčežić koji sadrži papire i bojice različitih vrsta, a djeca ga nose kući te zajednički sa svojom obitelji čitaju priču, crtaju i pišu dojmove.
Suradnja s roditeljima smo nastavili i u drugom dijelu akcije uređivanja parka – u sklopu Dana planeta Zemlje (22. travnja). Svi zajedno (roditelji i djeca) smo sudjelovali u sadnji cvijeća i bojanju rekvizita u parku. Park je sada uistinu lijep, a na nama je da ga održavamo i da nam što duže ostane takav!