IZLET U ZADVARJE

objavljeno: 24/12/2015

Iako planiran u sklopu obilježavanja Dana starijih osoba (01.10.), posjet staračkom domu “Treća dob” u Zadvarju ostvario se tek sada. Kroz radionice s roditeljima, djeca su pripremala sitne poklone za bake i djedove, korisnike doma. Izrađene su slike na drvetu – salvetnom tehnikom, okviri za fotografije i graničnici za knjige – kolažem, te mirisne vrećice lavande za ormare.

U prekrasnom okruženju doma dočekali su nas njegovi djelatnici i korisnici, uzbuđeni kao i mi sami. U pjesmi, smijehu i razgovoru, pa i pokojoj suzi u oku zabavili smo se kao nikad. Djeca su izjavila da je to bio jedan dobar i zanimljiv dan, a kad smo još svratili do dječjeg vrtića “Vrtuljak” koji se nalazi uz dom, sreći nije bilo kraja.

Puni utisaka vratili smo se na zajednički ručak i druženje u naš vrtić. Po prvi puta su zajedno bile jutarnja i popodnevna smjena dječjeg vrtića “Galeb”.

odgojiteljica Ela Ćoso