Ekološki kutak u dječjem vrtiću Pčelica

objavljeno: 04/02/2019
Početkom 2019. godine u dječjem vrtiću “Pčelica” odgojitelji su u međusobnoj interakciji uočili potrebu da kod djece započnu razvijati osjećaj odgovornosti za čuvanje i zaštitu okoliša. To, naravno, uključuje i brigu za biljni i životinjski svijet, odnosno, pozitivan i zaštitnički stav prema njima.
Cilj ovog projekta je istraživačko učenje djece, stjecanje znanja i iskustva gospodarenja otpadom te usvajanje vještina korištenja otpada u nove svrhe. Kroz svakodnevne životne situacije djeca usvajaju, konstruiraju i sukonstruiraju vlastita znanja te razvijaju naviku odgovornog ponašanja prema otpadu iz kućanstva ili vrtića. Djeca također osvještavaju međuovisnost žive i nežive prirode ljudskim djelovanjem na okoliš.