CAP program u Dječjem vrtiću Omiš

objavljeno: 08/01/2016

Već petu godinu za redom u DV Omiš provodi se program prevencije zlostavljanja djece (CAP). Ove školske godine program će se provoditi u razdoblju od 11. siječnja do 9. ožujka 2016. g. u svim odgojnim skupinama, a obuhvatit će 140 djece u godini prije polaska u školu.

Roditeljski sastanci održat će se u DV „Radost“, ulica Vangrad 13. u Omišu u slijedećim terminima:
• 19. i 20. siječnja 2016. u 18,00 sati (za roditelje čija djeca pohađaju vrtiće u Omišu)
• 21. siječnja 2016. u 18,00 sati (za roditelje čija djeca pohađaju vrtiće u Tugarima, Gatima, Kostanju i Blatu n/C).

Polazna postavka CAP programa je naučiti djecu da se sama zaštite i dati im podršku u tome, poučiti ih vještinama komunikacije, načinima na koje se konflikti mogu rješavati bez fizičkog obračuna, gubitka prava ili samopoštovanja (više o programu).
Roditelji čija su djeca tijekom protekle školske godine bila uključena u provođenje CAP- a ocijenili su program na slijedeći način (skala procjene od 1-5):
• novost teme: 4,1
• zanimljivost sadržaja: 4,8
• primjenjivost sadržaja: 4,8
• pripremljenost predavača: 4,9
• opća ocjena predavanja: 4,9.

Vjerujemo da ćete i Vi prepoznati vrijednosti CAP programa, jer mi smo mreža pomagača – prijatelja koja poučava djecu i odrasle, istovremeno tražeći načine kako bismo ojačali i sebe. U naš posao ulazi slušanje, vjerovanje i pomaganje!

CAP tim DV Omiš