021/745-677

Otvoren dječji vrtić "Golubica" u Kučićima Ispis
Utorak, 30 Kolovoz 2016 11:27
U mjestu Kučiće, nedaleko od Omiša, dana 25. kolovoza 2016., uz  prisutnost mnogobrojnih mještana, roditelja, djece, uzvanika i gostiju, otvoren je dječji vrtić „Golubica“, novo 17. po redu odjeljenje Dječjeg vrtića Omiš. Vrtić je dobio ime po golubicama koje se od srčike mladih smokvinih grana, tradicionalno u ovom mjestu, izrađuju uoči Uskrsa. Golubicama se kite maslinove grančice koje će se u crkvi blagosloviti na samu Cvjetnu nedjelju.

U ovoj prigodi, ravnateljica Dječjeg vrtića Omiš, gđa. Đurđica Rogošić darivala je golubicama gradonačelnika Grada Omiša dr. Ivana Kovačića, koji je svečano prerezao vrpcu, i dogradonačelinika Ivu Tomasovića. U prigodnom programu sudjelovala su djeca iz dječjeg vrtića „Kamenčić“ Kostanje, Gabrijela Laušić iz dječjeg vrtića „Smilje“ Gata te mladi glazbenici iz Kučića Marijana Raboteg (violina) i Silvio Bilić (gitara).

Nakon protokolarnog dijela uslijedilo je razgledavanje vrtića koji na 120 četvornih metara novoupisanoj djeci pruža mogućnosti za ugodan boravak, rad i igru. Vrtić će u 2016./17. školskoj godini pohađati 16 – toro djece u 6-satnom jutarnjem programu.

Draga djeco i roditelji,  dobrodošli u vaš i naš vrtić!  Želimo da vam „Golubica“ bude mjesto igre i veselja kojeg ćete se rado sjećati i kad odrastete.