Službenik za zaštitu osobnih podataka

tajnistvo@vrtic-omis.hr

Četvrt Vrilo 1

021/308-505

Obavijest Ispis
Petak, 17 Lipanj 2022 09:59
Obavijest o rezultatu natječaja sudionicima

Posjet službi 112 Ispis
Srijeda, 15 Lipanj 2022 10:43

Djeci je od najranije dobi potrebno dati priliku da, uz podršku odraslih stječu  znanja   koja su usmjerena na očuvanje svojih i tuđih života u različitim opasnim situacijama.

Stoga se naš vrtić  uključio  u projekt koji provodi  Crveni križ Hrvatske putem platforme „Sigurne škole i vrtići“, a u cilju zaštite zdravlja i pripreme za različite potencijalno opasne i izvanredne situacije. U sklopu projekta realizirana je tema o žurnim službama.

Dvije odgojne skupine iz vrtića „Pčelica“ posjetile su Područni ured civilne zaštite Split, Županijski centar 112 kako bi „uživo“ vidjeli kako izgleda njihov rad.

Kroz kratki film, prezentaciju i razgovor ljubazni djelatnici službe upoznali su djecu s općim pravilima ponašanja u opasnim situacijama. U pratnji svojih odgojiteljica obišli su prostore u kojima služba radi, poslušali kako izgleda poziv upućen operaterima, a dobili su priliku i sami pozvati broj112 i pri tome pokazati kako su naučili reći svoje ime, ulicu i broj, te opisati „opasnu“ situaciju.

U nastavku druženja, uz sokove i grickalice djeca su otpjevala pjesmicu „Nazvao sam ja 112…“ koju su osmislili zajedno sa svojim odgojiteljicama. Pjesma je  hit skupine.

Evo i teksta:

Hoćeš li mi ti, doći pomoći?

Pao sam u parku i razbio glavu

Pozvali smo hitnu da sanira ranu.

Hoćeš li mi ti, doći pomoći?

Šetali po gradu, ugledali stravu

Dva su se čovjeka čupala za glavu.

Zovemo policiju da riješi svađu.

Hoćeš li mi ti, doći pomoći?

Idemo dalje niz ulicu našu,

Na stablo se popela nečija mačka.

Halo vatrogasci, spasite stvar

Donesite košaru i ljestve sad.

Hoćeš li mi ti, doći pomoći?

Zahvaljujemo gosp. Josipu Trogrliću, tati dječaka Ive i Boška  koji nam je kao zaposlenik u službi 112, pomogao u organizaciji ovog posjeta.

Također  zahvaljujemo gosp. Željku Šeraviću, voditelju Službe za prevenciju i pripravnost, te svim zaposlenicima koji su nam  posvetili svoje vrijeme i pozornost. Nakon ugodnog druženja ispraćeni smo  uz prigodne poklone za svako dijete.

Za uspjeh ovakvih edukacija najvažnija je aktivna uključenost odgajatelja i ostalih odgovornih osoba u vrtiću, a svi do sada uključeni vrtići pokazali su izniman interes i želju za učenjem, vježbom i daljnjom suradnjom koja bi se trebala nastaviti već iduće školske godine.

Natječaj za radno mjesto u DV Omiš Ispis
Srijeda, 15 Lipanj 2022 09:46
Natječaj za radno mjesto

Rješenje o upisu u dječje vrtiće i jaslice DV Omiš za 2022-23 godinu Ispis
Ponedjeljak, 13 Lipanj 2022 10:01

Svoju šifru zahtjeva roditelji mogu vidjeti kada putem sustava e-upisi uđu u detalje zahtjeva koji su podnijeli za svoje dijete (šifra se nalazi u na vrhu zahtjeva).

Podnositelji zahtjeva koji nisu zadovoljni ovim Rješenjem imaju pravo žalbe u roku od 15 dana, računajući od dana oglašavanja rezultata upisa. Žalba se podnosi Upravnom vijeću DJEČJEG VRTIĆA OMIŠ, ČETVRT VRILO 1 – 21310 OMIŠ.

Natječaj za radno mjesto Ispis
Petak, 27 Svibanj 2022 15:27
Natječaj za radno mjesto

Oglas za upis djece u dječje vrtiće i jaslice DV Omiš Ispis
Srijeda, 04 Svibanj 2022 10:12
Dječji vrtić Omiš objavljuje Oglas za upis djece u dječje vrtiće i jaslice DV Omiš. Više informacija možete pronaći u rubrici UPISI.

Svjetski dan oralnog zdravlja Ispis
Srijeda, 13 Travanj 2022 12:08
Dana 20. ožujka djeca poslijepodnevne skupine DV "Potočić" obilježili su Svjetski dan oralnog zdravlja. Kroz različite aktivnosti i posjetom naše zdravstvene voditeljice Ivane Rakuljić djeca su upoznata o važnosti pravilne prehrane, općem znanju o zubima te su usvajala pravilnu tehniku obavljanja higijene zuba i održavanja higijene pribora za pranje zuba.

Odluka o stavljanju izvan snage odluke UV Ispis
Petak, 01 Travanj 2022 11:33
Odluka o stavljanju izvan snage odluke UV

Prijedlog izmjena i dopuna Pravilnika o kriterijima, uvjetima i načinu upisa djece Ispis